MER massaaž (Myofascial Energetic Release) – lihassidekoe energeetiline vabastamine

MER-sidekoemassaaž on pehme- ja sidekoe tugeval ja aeglasel venitusel põhinev massaaž kombineerituna liigeste vabastamise tehnikatega.

Lihaspingete ja valu peamine põhjus on lihaste ülepingutus ja väsimus pidevate staatiliste asendite tõttu. See blokeerib vereringet ja hapniku juurdevoolu nendesse pehmetesse ja tundlikesse kudedesse, kus on närvilõpmed ja valuretseptoreid.

Sidekude on oma loomulikus olekus tugev, plastiline, vastupidav ja voolav, võimaldades tasakaalustatud liigutusi stressiga kohanemist. Fastsia on terviklik võrgustik, mis toetab ja suhtleb iga organsüsteemiga kehas. Kui sidekude ei ole terve, mida juhtub sageli tänapäeva passiivse elustiili ning psühholoogilise ja emotsionaalse allasurumise tõttu, siis kipub ta kokku kuivama ning kleepub lähedalasuvate struktuuride külge, piirates liikumist, takistades vere – ja lümfiringet ning lõigates läbi energiavoolu.

MER vabastab kroonilise valu pehmekoest. Avades keha süvapehmekoe kihid, vabastan kinni jäänud energia, mis väljendub lühenenud ja jäigastunud koena. Oskusliku ja tundliku puudutusega vabastan energeetilised blokeeringud ning aktiveerin keha loomuliku eneseregulatsiooni- ja tervenemisvõime.

20190428_153930